Корисні поради

Щоб урізноманітнити щоденне меню, обов’язково треба вживати каші, причому різні, адже кожен злак має свої корисні властивості. Каші зварені з трьох-чотирьох видів круп дуже корисні. Будь-яка каша чудово  поєднується з молоком, вершками, нежирним домашнім сиром, бринзою, олією, грибами, квашеною капустою, зеленню, прянощами й горіхами.
 
Вівсянка
Містить багато цінного білка та жиру, фосфору , заліза і магнію. Завдяки останньому мікроелементу її можна назвати засобом для підтримання душевної рівноваги, нормалізації тиску крові і зміцнення кісток. Та найголовніше, вівсяна каша виганяє з організму токсини і домішки важких металів. Але треба знати, що постійне вживання вівсянки знижує гемоглобін крові. Вівсянка корисна  в разі  захворювання нирок, печінки і кишечнику.

Гречка
Містить багато пектину, що сприяє травленню, і лецитину, потрібного печінці та підшлунковій залозі. Хороший засіб для втамування нічного голоду-легко засвоюється, мінімум калорій. Корисна в разі виникнення атеросклерозу, гіпертонії та хвороб судин, оскільки має властивість розріджувати кров. Вона багата на залізо і кальцій. Гречку радять вживати як антистресовий продукт.

Кукурудзяна
Кукурудзяна каша мало калорійна, здатна виводити жир з організму. Крім того, постачає його різними мікроелементами, зокрема кремнієм, що позитивно впливає на зуби. Ця каша має проти алергічну дію. Лікарі радять її вживати  в разі серцево-судинних захворювань.

Пшенична
Тарілка цієї каші на сніданок додасть Вам сили на цілий день. До складу пшениці входять такі важливі мікроелементи, як срібло, цинк, залізо, тощо. Найкорисніші звичайно, паростки пророслої пшениці.

Перлова
Перлова каша допомагає нормалізувати обмін речовин, багата на мікроелементи, вітамін В. Чудово допомагає під час алергічної реакції організму.

Манка
Манна каша містить залізо і калій, що сприяє кровотворенню. Вона наповнює організм силою, є гарним засобом для лікування всіх хвороб шлунка. Манні крупи виробляють з м’якої і твердої пшениці. Ця каша-найбільше джерело вуглеводів, легко перетравлюється і засвоюється організмом.

Рис
Рис дуже легко засвоюється організмом і вважається низькокалорійним продуктом.

Ячмінна
Ячмінна каша широко застосовується у лікувальному харчуванні. У зерні ячменю міститься велика кількість крохмалю, білкових речовин, є в ньому ферменти, жири, вуглеводи, вітаміни, мікроелементи. Ячмінні каші корисні дітям з надмірною масою тіла. Клітковина, що міститься в крупах ячменю подразнює слизову оболонку кишечнику та стимулює пересування їжі, зменшуючи засвоєння зайвих для організму вуглеводів.

Горох
Горох - надзвичайно цінний продукт харчування. Білка у ньому стільки, як у яловичині. Горох багатий на вітаміни А, В1, В2, В6, С, РР, К , Е, каротин, інозит, холін, мікроелементи ( солі кальцію, калію, марганцю, фосфору), полісахариди, крохмаль ( близько 50 %), жири ( 0,6-1,5%). Горох має гіпоглікемічні властивості  й використовується за нирковокам’яної хвороби та цукрового діабету.

© 2008-2024 Відкрите акціонерне товариство "Концерн Електрон". Права захищено.   Сайт створено в
RSS